Regulamin Przeglądu

 

 1. Przegląd obejmuje m. st. Warszawę i okoliczne powiaty.
 2. Przegląd adresowany jest do grup teatralnych, w których jako aktorzy grają rodzice uczniów szkół podstawowych i przedszkolaków.
 3. Celem Przeglądu jest:
  • prezentacja dorobku artystycznego grup teatralnych rodziców;
  • inspiracja i poszukiwanie nowych form wspólnej zabawy rodziców z dziećmi;
  • wymiana doświadczeń pomiędzy zespołami;
  • wzbogacanie osobowości dzieci poprzez teatr.
 4. Tematyka przedstawień powinna być dobrana dla dzieci w wieku 5-9 lat. Mogą to być adaptacje znanych bajek lub scenariusze własne.
 5. W Przeglądzie można wystawiać wszystkie formy teatralne.
 6. Każdy zespół może przedstawić tylko jeden spektakl w oparciu o własne elementy scenografii i własny podkład muzyczny.
 7. Czas prezentacji nie może przekroczyć 90 min.
 8. Przygotowanie dekoracji następuje bezpośrednio przed występem, a zaraz po jego zakończeniu musi być zdemontowana.
 9. Cała grupa rodziców musi stawić się na 30 min. przed występem.
 10. Warunkiem uczestnictwa w Przeglądzie jest przesłanie maila do dnia 25 marca 2016 r. na adres rodzicenascene@gmail.com. W tytule maila należy wpisać „Zgłoszenie grupy teatralnej na Przegląd” i podać numer przedszkola/szkoły. W treści maila należy podać tytuł przedstawienia, czas trwania, ilość osób w zespole, osobę do kontaktu oraz podać maila i numer telefonu do niej.
 11. Zgłoszenia, które wpłyną po dniu 25 marca 2016 r. będą brane pod uwagę jedynie w wypadku, gdy będą wolne miejsca.
 12. Wstępny harmonogram występów zostanie zamieszczony na stronie www.rodzicenascene.org najpóźniej w dniu 31 marca 2016 r. Wszelkie uwagi w tej sprawie należy przesyłać do dnia 3 kwietnia 2016 r. na mail rodzicenascene@gmail.com.
 13. W dniach 11-13 kwietnia zostanie zorganizowane spotkanie „techniczne” przedstawicieli grup teatralnych. Dokładny termin zostanie podany 31 marca 2016 r. Na spotkaniu podejmiemy już ostateczną decyzję co do harmonogramu występów.
 14. Zgłoszenie udziału w Przeglądzie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na nieodpłatne prawo do zapisu występu dowolną techniką i wykorzystywanie zapisanego materiału przez stowarzyszenie A tu Ty.
 15. Nadesłanie karty zgłoszenia jest równoznaczne z akceptacją niniejszego Regulaminu.

 

Informacje dodatkowe:

Stowarzyszenie A tu Ty nie pobiera opłat za uczestnictwo w Przeglądzie. Na przedstawienia będą zapraszane grupy przedszkolne i szkolne. Pierwszeństwo zgłoszeń będą miały przedszkola i szkoły, z których została zgłoszona grupa teatralna. Dla grup chcących obejrzeć występy program Przeglądu oraz wykaz wolnych miejsc zostanie zamieszczony na stronie http://www.rodzicenascene.org w dniu 14 kwietnia 2016 r. Będziemy starać się na bieżąco go aktualizować. Zgłoszenia przyjmujemy od dnia 14 kwietnia 2016 r. na maila rodzicenascene@gmail.com – w tytule wpisać „Zgłoszenie grupy przedszkolnej/szkolnej na Przegląd ”, w treści podać numer przedszkola/szkoły, nazwę grupy/numer klasy, ilość dzieci i opiekunów oraz kontakt do osoby zgłaszającej grupę.

Gdyby ktoś chciał się z nami skontaktować już, natychmiast, podajemy numer telefonu: 503 450 972.

 

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s